ویرایش محتوا

درباره ما

در کلینیک دندان پزشکی حامی شیراز ، ما به ارائه خدماتی با تمرکز بر راحتی و رضایت بیماران خود متعهد هستیم. تیم ما از پزشکان و کادر درمانی مجرب و متخصص، با استفاده از روش های مدرن و فناوری های پیشرفته، بهترین درمان ها را برای شما به ارمغان می آورند.

با ما در تماس باشید...

بیماری های دهان و دندان و رسیدگی به آنها

بیماری های دهان و دندان و رسیدگی به آنها

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • بیماری های دهان و دندان و رسیدگی به آنها
بیماری های دهان و دندان و رسیدگی به آنها

مهمترین بیماری های دهان و دندان و رسیدگی به آنها به شرح زیر است.

در دندانپزشکی، بیماری های دهان و دندان یکی از مهمترین موضوعات است که نیاز به رسیدگی جدی دارد. در این مطلب، به بررسی مهمترین بیماری های دهان و دندان و روش های رسیدگی به آنها می پردازیم. با کلینیک دندان پزشکی حامی شیراز همراه باشید.

مراقبت از مهمترین بیماری های دهان و دندان - کلینیک دندانپزشکی حامی شیراز

1.پالپیت :

پالپیت یکی از شایع ترین بیماری های دندانی است که معمولاً ناشی از ترک یا تخریب عمقی دندان است. در این بیماری، بافت عصب دندان تحت تأثیر قرار می گیرد و درد شدید، حساسیت به سرما و گرما، و تورم محل عفونت ایجاد می شود. در صورت تشخیص پالپیت ، روش های رسیدگی شامل درمان عصب کشی (روش غیرجراحی) یا درمان جراحی (روش جراحی) می باشد.

2. عفونت ریشه در بیماری های دهان و دندان:

عفونت ریشه دندان نیز یکی از بیماری های شایع دندانی است که ناشی از وجود باکتری ها در ریشه دندان است. علائم عفونت ریشه شامل درد شدید، تورم، قرمزی و حساسیت به فشار می باشد. درمان عفونت ریشه شامل درمان عصب کشی و درمان جراحی می باشد.

3. پریودنتیت:

پریودنتیت یک بیماری التهابی است که باعث تخریب بافت های نگه دارنده دندان می شود. علائم پریودنتیت شامل خونریزی لثه، قرمزی و تورم لثه، بو بد دهان و لثه های جدا شده از دندان است. روش های رسیدگی به پریودنتیت شامل پاکسازی و تمیز کردن لثه ها و رفع عفونت می باشد.

4. سنگ دندان:

سنگ دندان یکی دیگر از مشکلات شایع بهداشت دهان و دندان محسوب می شود. این بیماری بر اثر تجمع بخش های معدنی در سطح دندان ایجاد می گردد. سنگ دندان می تواند باعث التهاب لثه، خونریزی و بوی بد دهان شود. روش های رسیدگی به سنگ دندان شامل پاکسازی و تمیز کردن دندان ها و از بین بردن سنگ می باشد.

5. ترک دندان:

ترک دندان از جمله مشکلات دندان است که ناشی از ضربه یا فشار شدید بر روی دندان است. این امر سبب ایجاد درد شدید، حساسیت به سرما و گرما و عفونت شود. روش های رسیدگی به ترک دندان شامل درمان جراحی (مثلاً روش روت کانال) یا درمان ترمیمی (مثلاً استفاده از کامپوزیت) می باشد.

به طور خلاصه، بیماری های دهان و دندان از جمله تسکین عصب، عفونت ریشه، پریودنتیت، سنگ دندان و ترک دندان می تواند باعث درد و عوارض جانبی متعددی شود. رسیدگی به این بیماری ها شامل درمان عصب کشی، درمان جراحی، پاکسازی و تمیز کردن لثه ها، از بین بردن سنگ دندان و درمان ترمیمی است. منظور از درمان ترمیمی استفاده از روش های ترمیمی مانند استفاده از کامپوزیت است.

با مراجعه به یک کلینیک دندان پزشکی حامی، می توانید بهترین روش های رسیدگی به بیماری های دهان و دندان را در یک مکان آرام با کادری حرفه ای تجربه کنید و با خیال راحت با کمترین هزینه ممکن بهداشت دهان و دندان خود را تضمین کنید. هم اکنون از این بخش می توانید با ما در ارتباط باشید. برای تماس با کلینیک و رزرو نوبت کادر مجرب دندانپزشکی شیراز کلیک کنید.